ASCII: American Standard Code for Information Interchange. 7 bites karakterkódolási szabvány, amely az egyik legalapvetőbb karakterkészletet jelenti mind a mai napig.

Hardver: A számítógép fizikai, műszaki része.

Hypertext, hiperszöveg:A hiperszöveg (hypertext) egy olyan szöveges dokumentum, amely aktív elemeket is tartalmaz. Ilyen aktív elem lehet egy kép (akár mozgó kép is), hang, adatűrlap, vagy hivatkozás egy másik dokumentumra, amelyen keresztül az bármikor elérhető és letölthető.

Interaktív, interaktivitás: Párbeszédes, a felhasználó tevékenységére reagáló programműködést nevezzük interaktív működésnek. Ez tehát azt jelenti, hogy a program folyamatosan kapcsolatot tart a felhasználóval, lehetővé teszi számára a beavatkozást, állandóan reagálva arra. Egy hiperszöveg is lehet interaktív, ha megfelelő programok vannak hozzárendelve.

Karakterkészlet: A számítógép karakterkészletét két dolog határozza meg:

A fentiek közül mindkettőre nézve több variáció létezik. Eredetileg a nyugat-európai nyelvekben használatos ábécék jelkészletét a Latin-1 kódkészlet tartalmazta, míg a kelet-európai ábécének megfelelő kódkészlet neve a Latin-2. Más elnevezéseket alkalmazott a Microsoft a szoftverei által használt kódkészletekre. Ezek jellemzője, hogy egy karakterhez mindig egy byte-os kód tartozik, tehát legfeljebb 256 karaktert tartalmazhat. A távol-keleti nyelvek más írásjelei kedvéért azután megalkották a UNICODE kódolást, ahol a szokásos – azaz a Latin-1-beli első 128 kóddal ellátott jelek ugyanott vannak, mint a Latin-1-ben, míg a többi egynél több byte-ot igényel. Ennek a kódkészletnek a használatát sok program még jelenleg sem támogatja, és Európában a görögök és a cirilbetűt használók kivételével senkinek sincs igazából szüksége, és több helyütt csupán felesleges nehézségeket okozna a használata.

Kompatibilitás: Két hardvert vagy szoftvert kompatibilsnek nevezünk, ha egymással felcserélhetőek, vagyis mindkettő egyformán kezelhető, ugyanazt tudja. A felülről kompatibiltás ezzel szemben azt jelenti, hogy az egyik eszköz helyettesítheti a másikat (felülről kompatibilis a másikkal), mert tudja ugyanazt, de esetleg annál még többet is tud, vagyis a másik már nem kompatibilis vele.

offline: az online-nal ellentétben a számítógép olyan használatát jelenti, amikor az nincs állandó kapcsolatban a hálózattal. Ez jelentheti a hálózattól teljesen független működést is, de általában arra használják ezt a kifejezést, ha a hálózatról történő erőforrásletöltés után a hálózati kapcsolatot a számítógép bontja, majd az erőforrást hálózat nélkül használja, és ennek eredményének elküldésekor hoz csak létre új kapcsolatot.

Online: a hálózaton található erőforrások használata olyan módon, hogy közben folyamatosan kapcsolatban áll a számítógép a hálózattal. Jelenti ezenkívül programok olyan használatás is, amikor folyamatos, élő kapcsolatot tartanak fenn a hálózaton keresztül más gépekkel. Ellentéte az offline.

Periféria: A számítógép hardver elemeinek az a része, amely a központi egységeket alkotó processzorhoz és memóriához kapcsolva lehetővé teszi a számítógép számára a külvilággal való kapcsolattartást. Csoportosítható bemeneti egységre, kimeneti egységre, háttértárra, valamint egyéb perifériákra. Az elnevezés külső alkotóelemet, csatolt elemet jelent, mivel ezek eredetileg mind a számítógépen kívül elhelyezett egységek voltak. Mára azonban ezek egy része már a számítógéppel egy házban található, míg más része továbbra is kábeleken keresztül kapcsolódik a géphez, és önálló áramellátással is rendelkezhet.

Precedencia: A matematikai illetve logikai kifejezésekben a műveletek végrehajtási sorrendjét előíró szabályok összessége.

Processzor: Más néven CPU, a számítógép lelke, amely a programokat végrehajtva vezérli a számítógép működését, és végrehajtja az előírt számítási műveleteket is.

Tipográfia: Dokumentumok megjelenését szabályozó utasítások gyújteménye, illetve egy konkrét dokumentum tipográfiáján az adott dokumentum megjelenését, formai szabályait értjük. A könyvkiadásban a tipográfia egy külön szakma: a tipográfus tervezi meg a könyv vagy folyóirat megjelenését a betűméretektől az ábrák elhelyezésén át a margó és a lap méretéig.

URI: Universal Resource Identifier, azaz egységes erőforrás azonosító. A Web-en található erőforrások egységes azonosítását lehetővé tevő címformátum.